Saue valla rattaretk tuleb taas!

Saue valla rattaretk toimub juba 13. korda. Sel aastal viib marsruut meid 2. juunil naabrite juurde. Avastame uusi põnevaid kohti Saku vallas.

Rattaretkele on oodatud kõik, kuna rattamatk on mõnus kulgemine ühest punktist teise. On parasjagu koormust, on ka puhkust. 

Retkel on mitmeid peatusi, kus saab puhata ja tutvuda kohaliku elu ja oluga. Peatume Saue vana vallamaja hoovis, kuhu on tänaseks rajatud imeline Jaapani iluaed.

Puhkame jalga Metsanurme külakeskuses ning ajame juttu sealse kogukonna aktivisti ja koha tegevjuhi Anneliga.

Üks põnev koht on Kiisa avariireservelektrijaam, mida tutvustab giid alajaamast.

Lõunapausi ajaks jõuame Tõdvale, kus meid ootab ees looduskaunis miljöös asuv puhkekeskus Küla Villa koos lõunasöögiga.

Külastame ökodukti ja saame teada, mis see täpsemalt on.

Saku Priitahtlikud Pritsimehed võtavad rattaretke rahva rõõmuga vastu. Külastame sealset muuseumi, vaatame üle nende masinapargi.

Sõidame läbi Männikult. Peatuspaik on Kaitseliidu laskespordiklubi Mälk, kus saame näha ja täpsemalt kuulda nende tegemistest.

Viimane peatuskoht enne finišit on Peeter Suure Merekindluse Pääsküla positsiooni varjenditevaheline tunnelisüsteem, kus tutvume giidi vahendusel piirkonna ajalooga.

Kõikide rattaretkel osalejate vahel loositakse välja erinevaid auhindu. Peavõit on jalgratas.

Täname kõiki meie toetajaid, kes aitavad retke toimumisele kaasa: Saue vald, Haspex OÜ, Kadarbiku AS, Premia Tallinna Külmhoone AS, Harju Tarbijate Ühistu, Saku AS / Vichy vitamix, Balsnack International Holding AS, Tabasalu Spordikompleks, Hammerjack OÜ, Lantmännen Unibake Estonia AS, Kalsep OÜ, MTÜ Vanamõisa Küla, Caravanpark OÜ.

Rattaretk algab 2.juunil kl 11 Vanamõisa Vabaõhukeskuses.

Registreeri end rattaretkele siin

Scroll to Top