Spordisündmused

SÕERU KEVADJOOKS

Sõeru Kevadjooks on jooks, mis on pühendatud ajaloolisele Sõeru silmaallikale, mis asub Vanamõisa multifunktsionaalsel tervise- ja õpperajal. Jooksu eesmärgiks on jooksuharrastuse propageerimine, võistlusvõimaluse pakkumine ja võitjate selgitamine erinevatel distantsidel.

Oluline on ka tutvustada piirkonda, pakkuda värskes õhus sportlikku vaba aja veetmise võimalust kogu perele ning propageerida kaasamise läbi sportlikke eluviise.

Sõeru Kevadjooks toimub mai alguses Vanamõisa multifunktsionaalsel tervise- ja õpperajal.

2024 Sõeru jooksu tulemused:

SAUE VALLA RATTARETK

Juba üle kümne aasta on juuni alguses mitusada ratturit alustanud ühist teekonda ratastel. Aastate jooksul on Saue vald läbi sõidetud ratastel nii risti kui põiki ning on külastatud ka naabervaldu. Esimene rattaretk algas Saue vallamaja tagant parklast, sealt sõideti Vanamõisasse, Valingule, Keilasse, Tuulasse ning lõpetus toimus Ääsmäel. Aastate jooksul on kindlasti kümneid inimesi, kes on kõikidel retkedel osalenud. 2008. aastal korraldatud rattaretk oli ka omajagu ajaloohõnguline, sest just selle ürituse tarbeks lasi MTÜ Vanamõisa küla aktivist Eero Kaljuste teha valmis ka vallalipu, mille sümboolika võeti hiljem kasutusele.

Retkel toimuvad mitmed vahepeatused ja saab jalgu puhata ning näha kohalikku elu-olu ja vaatamisväärsusi.

Kogu retke jooksul tagavad suuremate teede ristumiskohtades turvalisust reguleerijad, rajal on nii meditsiini kui rattaabi. Sellegi poolest tuleb jälgida kõiki liikluseeskirjasid ja olla kaassõitjate vastu viisakas ja hoida pikivahet.

Scroll to Top