Meist

Vanamõisa vabaõhukeskus asub Harjumaal, Saue vallas, Vanamõisa külas, 10-minutilise autosõidu kaugusel Tallinnast. Ümarpalk stiilis vabaõhukeskuses ootavad teid laste mänguväljakud, grillkoda, spordiplats, laululava koos kõrvalrajatistega ning suur 350 ruutmeetrine palksaal, mis annab sündmuste korraldamise võimaluse sõltumatult ilmastikuoludest.

Rajatud on kergteed ja haljastus, istutatud puid ja põõsaid. Olemas on parklad nii sõidukitele kui jalgratastele, drenaaži- ja liigvee ärajuhtimissüsteemid, valgustus ja elektrivarustus.  Lisaks suuremate sündmuste korraldamiseks hooldame ka hektari suurust muru platsi autode parkimiseks.

Kohta on arendatud alates 2001. aastast. Tollel ajal kuulus maa kohalikule külamehele Raivo Viidule, kes andis selle ühe krooni eest külale kasutada. 2006. aastal hakkasid aktiivsemad külaelanikud koos MTÜ-ga lõkkeplatsi tõsisemalt arendama. Kirjutati Euroopa Liidu erinevatesse fondidesse projekte, mille kaasfinantseerimisele aitas kaasa Saue vallavalitsus. Sellest ajast omandas selle kinnistu Saue vald, kes andis selle rendile MTÜ Vanamõisa Külale. Nii kujuneski Vanamõisa küla lõkkeplatsist Vanamõisa vabaõhukeskus.

Tänaseks on saanud Vanamõisa vabaõhukeskusest ümbruskonna inimestele mõnus vabaaja veetmise koht, kus käiakse koolide ja lasteaedade lõpupidusid ja piknikke pidamas, peredega puhkamas ja mängimas ning lihtsalt jalutamas.

Keskuses toimuvad erinevad sündmused: pulmad, sünnipäevad, kokkutulekud, kontserdid, teatrietendused, kultuuriüritused, laadad, suvepäevad, firmapeod ja spordivõistlused ning nende toimumist ja korraldamist soosib terviklik kompleks, kus on mõeldud kõigele ja kõigile.

Vabaõhukeskuse arendamine käib pidevalt nii unistustes kui tegudes.  Samuti on üheks kõige populaarsemaks ettevõtmiseks kogu Harjumaal saanud VANAMÕISA KÄSITÖÖLAAT KOOS SUVELÕPUPEOGA. Selle peo korraldamise on enda peale võtnud MTÜ Vanamõisa Küla koos küla aktiivi ja paljude vabatahtlikega. Ning algsest väikesest külalaadast on saanud Eesti suurim käsitöölaat, koos menuka kultuuriprogrammi, Eesti Toidu Telgiga ja erinevate atraktsioonidega kogu perele, mida külastab iga aastal pea 15 000 inimest.

Loe küla ajaloost lähemalt.

Toetatud projektid:

Vanamoisa_vabaohukeskuse_arendamine_suur


Scroll to Top