Ajalugu

[snivo id=”ajalugu” category=”ajalugu”]

Vanamõisa vabaõhukeskus asub Harjumaal, Saue vallas, Vanamõisa külas, Vanamõisa vabaõhukeskuse maaüksusel. Kohta on arendatud alates 2001. aastast. Tollel ajal kuulus maa kohalikule külamehele Raivo Viidule, kes andis selle ühe krooni eest külale kasutada. 2006. aastal hakkasid aktiivsemad külaelanikud koos MTÜ-ga lõkkeplatsi tõsisemalt arendama. Kirjutati Euroopa Liidu erinevatesse fondidesse projekte, mille kaasfinantseerimisele aitas kaasa Saue vallavalitsus. Sellest ajast omandas selle kinnistu Saue vald, kes andis selle rendile MTÜ Vanamõisa Külale. Nii on kujunenudki Vanamõisa küla lõkkeplatsist Vanamõisa vabaõhukeskus. Vabaõhukeskusesse on ehitatud laste mänguväljakud, spordiplats, parklad nii sõidukitele kui jalgratastele, drenaaži- ja liigvee ärajuhtimissüsteemid, valgustus ja elektrivarustus, laululava koos kõrvalrajatistega, külakiik, wc-d ja grillkoda ning suur 350 ruutmeetrine palksaal, mis annab sündmuste korraldamise võimaluse sõltumatult ilmastikuoludele.

Rajatud on kergteed ja haljastus, istutatud puid ja põõsaid. Lisaks suuremate sündmuste korraldamiseks hooldame ka hektari suurust muru platsi autode parkimiseks.

Tänaseks on saanud Vanamõisa vabaõhukeskusest ümbruskonna inimestele mõnus vabaaja veetmise koht, kus käiakse koolide ja lasteaedade lõpupidusid ja piknikke pidamas, peredega puhkamas ja mängimas ning lihtsalt jalutamas.

Kuna Vanamõisa vabaõhukeskuse asukoht on soodne ja hea ligipääsuga nii kõikidele Saue valla kui ka naaberomavalitsuste elanikele, on keskusest rõõmu tundnud ka paljud Lääne-Harju inimesed. Keskuses toimuvad erinevad üritused: pulmad, sünnipäevad, kokkutulekud, kontserdid, teatrietendused, kultuuriüritused, laadad, suvepäevad, firmapeod ja spordivõistlused ning nende toimumist ja korraldamist soosib terviklik kompleks, kus on mõeldud kõigele ja kõigile.

Vabaõhukeskuse arendamine käib pidevalt nii unistustes kui tegudes. Samuti on üheks kõige populaarsemaks ettevõtmiseks kogu Harjumaal saanud VANAMÕISA KÄSITÖÖLAAT KOOS SUVELÕPUPEOGA. Selle peo korraldamise on enda peale võtnud MTÜ Vanamõisa Küla koos küla aktiivi ja paljude vabatahtlikega. Ning algsest väikesest külalaadast on saanud Eesti suurim käsitöölaat, koos menuka kultuuriprogrammi, Eesti Toidu Telgiga ja erinevate atraktsioonidega kogu perele, mida külastab iga aastal pea 10 000 inimest.

Share

Comments are closed.